Oprava prodřených kolen na kalhotách - kalhoty jako nové

Asi je to všude stejné - kolena na kalhotách u dětí hodně trpí. Potom přijde líto, že jsou kaťata ještě dobré, jen ty kolena jsou děravé. Kdo nechce jen přižehlit nebo přišít nějakou hotovou aplikaci, může se mrknout, jak to řeším já.


Pracovní postup

1. Klasické džíny prodřené na kolenou. 2. Tady je trochu vidět ty "ďuzny v kaťatech", tak by to řekl Spejbl ;-). 3. Nohavice si v místě kolen, na obou stranách, rozpárám kousek směrem nahoru i dolů - podle potřeby, podle velikosti plánované záplaty.
4. Připravíme si záplaty. Já jsem volila menšestr a záplaty jsem trochu zkosila. Pozor, jestliže použijete menšestr, dejte pozor na směr vlasu - směrem dolů je to hladké a směrem nahoru jdeme proti vlasu. 5. Najdeme si dírku na nohavici... 6. Odměříme si, kam přijde vrch záplaty od švu v rozkroku.
7. Na druhé nohacici si odměříme stejnou vzdálenost... 8. ... a zasnačíme si to. 9.Záplatu jsem si přilepila lepidlem ve spreji. Kdo ho ale nemá, stačí nastehovat nebo jakkoliv trochu připevnit, aby to při přišívání neuhlo (špendlík, spínací špendlík). Já nedám na lepidlo dopustit, je to totiž rychlovka a fakt dobře drží.
10. Takže máme připevněno... 11. ... z rubu s tím nic nedělám, nechám to tak. Když se to víc roztrhne, tak to vidět není, ale kdo chce, může si to zalátat nebo odstřihnout. 12. V kraji přišijeme...
13. ... můžeme použít nějaký ozdobný steh. Já ho sice použila, ale protože je to menšestr, tak to moc vidět není, škoda. 14. Po přišití záplaty k sobě znovu sešijeme boky nohavic... 15. ... a samozřejmě oentlujeme.
16. A je to, hotovoooo... Vlastně ne, u mě jen tak napůl, ale kolena jsou hotová, to jo. 17. Já jsem si to potom rozmyslela a rozpárala ještě spodky nohavic, protože, jak vidíte, jsou prodřené, ale to jsem pro vás už nenafotila, to už zvládnete... 18. Rozpárané spodky nohavic. Ale dalo se to udělat tak, že se nohavice rozpáraly odshora dolů, opravily na potřebných místech a až nakonec se znovu celé sešily. Já jsem si to neuvědomila, že bych mohla opravit i ty spodky. No a když jsem už ty spodky přece jen opravovala, tak jsem kalhoty tím i prodloužila.Tady můžete vidět Vášu ve "staronových" džínách. Moc se fotit nechtěl, tak se hezky ksychtí. Co nadělám se začínající, probouzející se pubertou? No nic, jen se budu muset obrnět, abych tu pubertu nějak ustála, protože už teď to někdy stojí za to.

Kdo se dá opravy nějakých starších kalhot, tak mu přeji rychlou a úspěšnou opravu za pár babek. Zase někdy ahoj Martina