Vánoční, ozdobené hvězdičky

Protože mají hvězdy veliký úspěch, rozhodla jsem se, že nafotím pro ty, které potřebují poradit, nový fotoromán. Není to můj nápad, ale viděla jsem je u kamarádky Jarušky, která je viděla někde na netu. Snad to nikomu nebude vadit, že to bude veřejné... Je to velmi jednoduché, rychlé a fakt potěší.


Pracovní postup

1. Látku složíme lícem k sobě a obkreslíme na ni šablonu. Šablonu si dělám z tvrdé fólie, ať něco vydrží. 2. Obstřihnu a nechám trochu větší okraj. Nechávám asi tak 5 mm, ať se mi to dobře šije a nemusím špendlit. Po obkreslené lince sešijeme. Sešívám kratším stehem, 2mm dlouhým. 3. Po sešití to zastřihnu zhruba na 2 mm. Po otočení na líc to nedělá takovou neplechu.
4. Samozřejmě musíme nechat díru na přetažení. V tomto místě to nechám těch 5 mm, nezastřihávám na 2, protože se to musí v ruce zašít a to by se asi dělalo špatně (pokud by to vůbec šlo). 5. Opatrně přetáhneme na líc. Špičky mám bohužel kulaté, ale to je asi normální. 6. Tady je vidět díra, která nám po přetažení zůstala na naplnění hvězdičky. Pro plnění můžete použít ledas co, já používám duté vlákno, ale můžete třeba zlikvidovat starší, sležený vnitřek nějakého polštářku.
7. Než ale začnu plnit, tak si hvězdičku ještě přežehlím, aby byla pěknější. 8. Po naplnění zašívám dírku ručně skrytým stehem. 9. Ani to není vidět.
10. Na hvězdičku kápnu trochu lepidla z tavící pistole. 11. Na to přiložím kokosové vlákno (no, nejsem si jista, jak se to jmenuje, protože to na balení, co jsem si letos koupila, nepíšou, ale myslím si, že jsem to někde četla)... 12. ...krásně to drží
13. Postupně po vrstvách přilepíme pistolí i ostatní ozdoby. Je jen na vás, co všechno použijete. 14. V konečné fázi to už jen omotáme nějakou lesklou nitkou, provázkem nebo něčím, co se vám líbí. 19. Ještě můžete v rožku propíchnout nitku na pověšení.


Slaměné ozdoby nakupuji po vánocích, protože mají v obchodech slevy ;-). Zatím jsem nejlepší slevy viděla vždycky v Tesco (to velké balení z 2set na nějakou padesátikorunu, to jde, ne?). Suším si na pečícím papíru na topení - limetku, mandarinku, citron, pomeranč a jablíčka. Používám - celou skořici, badyán a vyloupnuté skořápky od ořechů (to proto, aby se tam neobjevily nějaké breberky). Jinak můžete použít vlastně všechno, co se vám líbí a máte k dispozici. Kokosové vlákno se dá koupit v papírnictví nebo v květinářství a mají ho v různých barvách.Kdo chce šetřit látkou, tak si může hvězdičku sešít z 6-ti kosočtverců. Výsledný efekt není moc rozdílný. Můžete tím zužitkovat zbytky, které nevyhazujeme, protože se vždycky hodí, že jo.No a kdo chce šít, tak prosím... tady je šablonka.Vánoce se blíží a myslím si, že se malý dáreček z vlastní dílny vždycky hodí, když chcete někomu mališkostí udělat radost ;-).

Tak s chutí do toho a... máte hotovo. Ať se vám při šití daří a kdyby ne, tak to nevzdávejte, ne všechno se musí na poprvé podařit. Pá Martina...22.11.2012